Titulní obrázek

V Indii se začne vyrábět lokální Fabie

Již před nějakým časem jsme Vás informovali, že mladoboleslavská Škoda Auto má v Indii problémy s prodejem modelu Fabie. Proto se rozhodla, že pro tento trh připraví novou verzi. Většina dílů by se měla pro nový vůz vyrábět přímo v Indii. Tamější továrny již prodávají lokální variantu modelu Rapid.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Škodovka chce na indickém trhu prodávat měsíčně 8000 fabií. Momentálně to je však jen asi 300 aut za měsíc, loni to bylo zhruba pětkrát více. V srpnu prodala automobilka v Indii celkem 2200 vozů, dvě třetiny z toho tvořila lokální varianta modelu Rapid.

Indickou verzi by měla mít Fabie zhruba za dva až tři roky. Firma chce až 90 procent dílů vyrábět přímo v Indii. V současné době se tam fabie jen montují z dílů vyrobených v Česku. "Větší lokalizace modelu Fabia v Indii je naším logickým záměrem. Cílem je úspora nákladů, která se zákonitě může promítnout i do ceny vozu na indickém trhu," řekl mluvčí Škody Jozef Baláž.

Automobilka zvýšila za osm měsíců letošního roku dodávky zákazníkům meziročně o 8,5 procenta na 633 300 vozů. V samotném srpnu stoupl prodej o 12 procent na 67.700 aut, což je rekord pro tento měsíc.