Titulní obrázek

Půjdou zaměstnanci Škody do práce i mezi vánočními svátky?

I přes evropskou krizi chce Škoda Auto po svých zaměstnancích, aby šli do práce i mez vánočními svátky. Automobilka má v plánu vyrobit na sklad co největší počet nových Octavií. Odbory jsou jasně proti.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto si natolik věří s odbytem nových octavií i rapidů, tedy zásadních modelů z hlediska prodejů, že chce po dlouhé době poslat lidi do výroby mezi Vánocemi a Novým rokem. Tedy v termínu, kdy i nejúspěšnější automobilky pravidelně posílají zaměstnance domů si odpočinout. S požadavkem na celkem šest směn během dvou pracovních dnů v posledním týdnu letošního roku přišlo minulý týden opakovaně představenstvo za škodováckými odboráři.

Velká část zaměstnanců už má zajištěný pobyt na horách nebo se vydávají za svými rodinami. Pracuje zde hodně agenturních zaměstnanců z Polska či Slovenska a je těžké si představit, že by se vraceli hned 27. prosince do práce.

Automobilka vysvětluje požadavek především tím, že kvůli náběhu celkem tří nových modelů na rozšířené lince dojde letos k mírnému poklesu produkce. Rozjela se už výroba rapidů a Seatu Toledo, nově na konci listopadu začne také produkce třetí generace octavií.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Automobilka s ní má velké ambice, a proto chce mít před oficiálním představením v zásobě co nejvíce aut. Octavie jsou dlouhodobě tahounem růstu Škody, u ostatních modelů však už pomalu dochází ke zpomalování poptávky. Nejde o žádnou růžovou situaci, ale zatím se o žádných odstávkách nejedná. Situace se však může změnit.