Titulní obrázek

Škoda sází na novou Octavii

Mladoboleslavská Škoda Auto v příštím roce rozšíří svůj sortiment o čtyři modely s novým vzhledem. Automobilka však nyní sází na prodej nové Octavie. Ráda by se také dostala do desítky nejprodávanějších aut na světě. 

V příštím roce se automobilka pochlubí novým vzhledem hned čtyř aut. Kromě nové octavie vyjede v příštím roce úplně nový vůz, pravděpodobně s názvem Spaceback. Půjde o sportovnější verzi současného rapidu.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Bude mít sportovnější design. Zamíří tak na západoevropské trhy. Určitě dostane ve své třídě velmi nadstandardní kufr. Prozatím nevíme ani jistě jméno novinky, i když na sklonku listopadu si nechala Škoda název Spaceback registrovat u Úřadu průmyslového vlastnictví. 

Novou tvář dostanou i další dva vozy: terénní Yeti a limuzína Superb. Půjde o menší úpravy. Automobilka se tak může chlubit, že příští rok představí sedm nových modelů: ke čtyřem základním připočítává kombíky Octavia a Superb a také Octavii RS. Škoda Auto nechystá zásadní změny v designu. 

Pro automobilku je klíčový především úspěch nové octavie, nejprodávanějšího modelu Škody. Vedení chce, aby byl nový vůz ještě úspěšnější než dosud. Plán mluví o půl milionu ročně vyráběných octavií, čímž by se firma se svým modelem dostala i do světové desítky nejprodávanějších aut.