Titulní obrázek

Automobilce Škoda se daří i v Izraeli

Mladoboleslavské Škodě Auto se začíná opravdu dařit. A to i v Izraeli. Za loňský rok na tamějším trhu prodala 11 300 vozů. Nejoblíbenější tu byly modely Fabia a Yeti. Z desáté příčky se posunula na pátou.

Nejprodávanějším manažerským sedanem se v Izraeli loni stala Škoda Superb. Až s odstupem za ní zůstává Volkswagen Passat či Ford Mondeo. Zájem o toto auto ilustruje růst značky na tomto trhu v posledních letech. Škoda tam loni podle statistik tamního svazu dovozců automobilů prodala 11 300 aut.

I když trh klesl o desetinu, Škoda prodala o dvacet procent více aut. Z desáté nejprodávanější značky se tak stala pátou a nechala za sebou i sesterský Volkswagen. Prodej škodovek v Izraeli výrazně roste několik let v řadě. Během pěti let se prodeje zvýšily pětkrát, během desetiletí dokonce desetkrát.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Vozy Škoda v Izraeli používá vedle taxislužeb i policie a armáda. Oblíbenci byly loni modely Fabia a Yeti, Octavia navzdory poklesu zůstala nejprodávanější škodovkou v zemi. Vývoz aut z Česka do Izraele ale loni klesl. Zájem o vozy Hyundai z Nošovic se snížil o čtyřicet procent. Dvakrát méně se prodalo modelu i30.

I tak ale i30 zůstává nejprodávanějším českým autem v Izraeli.