Titulní obrázek

Škoda Octavia se bude prodávat s luxusní výbavou

Vozy Škoda Octavia nyní budou sdílet techniku s novou generací Volkswagen Golf. Octavie tak dostanou nové motory, ale také radarový tempomat. Luxusní výbava bude nově součástí modelu Octavia.

Zatím bylo možné sadu systémů na bázi radaru objednávat jen do dražších modelů, v kompaktním segmentu např. do Lexusu CT 200h. Majitel Octavie v současné době díky radaru, vystavenému viditelně uprostřed předního nárazníku získá několik výhod. podle soupisky příplatkové výbavy u nového Golfu to vypadá na adaptivní tempomat, který v provozu zachovává nastavený odstup od ostatních aut (u vozů s převodovkou DSG včetně možnosti zpomalit až do úplného zastavení), pomocník Front Assist varující před hrozbou čelní srážky a obdobu systému City Safe Drive, který se používá už u malého Citigo.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Díky této funkci umí auto v nízkých rychlostech samo nouzově zastavit. V případě Citigo se o sledování situace stará laserový paprsek (LIDAR), nová Octavia se spolehne na přesnější radar. Můžeme se tedy těšit na příjemné změny.