Titulní obrázek

Mladoboleslavská Škoda podraží

Je tu nepříjemná zpráva pro všechny zájemce o vozy Škoda. Největší český výrobce vozů totiž od 8. srpna začne zdražovat o jedno procento. Týkat se to bude vozů Fabia, Octavia, Superb a Yeti, které vyrábí s vyšší výbavou.

Lidé tak za vybraná auta zaplatí několik tisícikorun navíc. Pokud například zákazník za Škodu Octavia s výbavou Classic dosud zaplatil 393 900 korun, po zdražení za ni bude muset vydat 397 839 korun.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Ceny se zvýší zatím jen v České republice, v dalších zemích lze podobný krok očekávat v blízké době. Ceny modelů Roomster a Octavia Tour i všech základních modelů Škoda zachová.

Zdražování se nedotkne také akčních modelů a prvků mimořádných výbav. Cenové úpravy se netýkají například ekologicky šetrných verzí GreenLine Fabia, Roomster a Yeti. Za zdražováním Škodovek stojí podle firmy zvýšení vstupních nákladů.

Klíčovou roli k přijetí cenového kroku sehrály nákladové faktory, zejména výkyvy cen nerostných surovin, drahých kovů a rafinovaných ropných produktů na světových trzích. Automobilka je přesvědčena, že veškeré změny byly v této souvislosti v Česku učiněny s ohledem na zachování atraktivity našich vozů pro zákazníky.