Titulní obrázek

Automobilka Škoda pracuje na další verzi modelu Rapid

Mladoboleslavská automobilka představí svůj nový model již za sedm týdnů na autosalonu v Paříži. Model Rapid bude mít premiéru v karosářské verzi liftback, která je pro společnost již tradiční. Ovšem podle dostupných zdrojů víme, že Škoda navrhuje i další verzi.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Pracovně se ji říká „sportback“ po vzoru pětidveřového Audi A3 Sportback. Nová verze Rapidu by totiž neměla být klasickým hatchbackem, jak naznačoval koncept Vision D, ale ani plnohodnotným kombi. Důvod tohoto řešení je jednoduchý. Škoda nabízí už tři kombíky a existuje obava, že by Rapid Combi odlákal zákazníky připravované třetí generaci Octavie Combi.

Místo toho chce mladoboleslavská automobilka zkusit novou karosářskou formu, snad obohacenou i o sadu ochranných plastů ve stylu řady Scout. To ale prý neznamená, že by kombi odvozené od Rapidu bylo definitivně mimo hru. Možná přijde později, až se model Rapid pevněji usadí mezi Fabii a Octavii. Škoda Auto se neustále rozrůstá, za první pololetí její vozy patřily k neprodávanějším na českém trhu.