Titulní obrázek

Škoda Citigo se stává nejlepším autem roku

Nejmenší model Citigo mladoboleslavské značky Škoda Auto vstoupil na evropský trh během letošního června. Velká Británie vozu hned přidělila významné ocenění. Britský magazín AutoExpress je stejně jako český AutoTip členem skupiny AutoBild a jeho tradiční vyhlášení nejlepšího vozu roku, které doprovázejí i ocenění v jednotlivých kategoriích je ve Velké Británii populární a veřejností sledovanou záležitostí.

Téměř ve všech kategoriích vyšla jako vítěz právě Škoda Citigo. Oceněna byla hlavně nabídka vnitřního prostoru, kvalita zpracování, komfort i cenová politika. Dále získala ocenění Car of the Year 2012 a dokonce zvítězila i v kategorii městských automobilů.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Škoda Citigo má délku 3,56 m, šířku 1,64 m a výšku 1,48 m, rozměry patří tedy k nejkompaktnějším vozů ve své třídě. Paleta pohonných jednotek nabízí tříválec 1,0 MPI o výkonu 44 nebo 55 kW. Obě karosářské verze jsou k dispozici s výbavami Active, Ambition a Elegance.  V letošním Auto Express New Car Awards byla Škoda vůbec nejúspěšnější značkou. Zvítězila totiž v pěti z 25 kategorií. Kromě dvou ocenění pro Citigo obdržela ceny i pro Superb, který je nejlepším rodinným automobilem a zároveň i nejlepším kombi.

Páté ocenění pro Škodu je Driver Power Award za spokojenost zákazníků. V dalších kategoriích se umístil například Peugeot 208. Ten je podle Auto Express New Car Awards nejlepší mezi Supermini. V kategorii hot-hatch zvítězil Fordu Focus ST, zatímco z kupé je nejlepší Peugeot RCZ a mezi kabriolety Volkswagen Golf Cabriolet. Na vrchol mezi luxusními vozy vystoupal i přes svůj pokročilý věk Mercedes-Benz třídy S. Nejlepším supersportem je Ferrari 458 Italia. Domácí značky v žebříčku Auto Express New Car Awards zastupuje Land Rover s modely Range Rover Evoque mezi kompaktními SUV a Discovery mezi velkými SUV. Ocenění Green Award získalo dvojče Opelu Ampera se značkou Vauxhall.