Titulní obrázek

Škoda představila nový Superb

Mladoboleslavská Škoda Auto konečně zveřejnila fotografie faceliftu modelu Superb. Veřejnosti se oficiálně představí 19. dubna na autosalonu v Šanghaji.

Nový Superb se veřejnosti nepředstaví teď na autosalonu v Brně, ale až 19. dubna na autosalonu v Šanghaji. Čínský trh je pro tuzemskou automobilku velmi důležitý a pomáhá jí plnit cíl vyrábět milion aut ročně.

Asi už jste si všimli nové přední části s výraznou maskou a většími světly s bi-xenony a integrovanými diodami pro denní svícení. Zadní část kombíku už není tak výrazně změněna, ale sedan překvapuje novými světly. Nové jsou i barevné odstíny, design 16" až 18" kol a samozřejmě také povrchy a detaily v interiéru, kterému automobilka věnovala hodně pozornosti. Vedle nového volantu je tu i upravené čalounění.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Pod kapotou se nic radikálního neděje. Díky systému start/stop a aktivnímu alternátoru mají motory nižší spotřebu. Škoda Superb Greenline 1.6 TDI bude jezdit za 4,2 litru na 100 km, aspoň tedy podle údajů výrobce. Základem je pak motor 1.4 TSI o výkonu 125 koní. K dispozici je i pohon všech kol - Superb 2.0 TDI 4x4 o výkonu 140 koní má šestistupňový manuál, silnější provedení čtyřkolky a motoru 2.0 TDI o výkonu 170 koní má pak šestistupňový automat DSG.

Prostor kufru je 595 litrů, u kombíku dokonce 633 litrů. A když se sklopí zadní sedadla, má sedan prostor pro 1700 litrů harampádí, kombík pak pro 1865 litrů věcí. Když se usadíte na zadním sedadle, můžete z tohoto místa posouvat sedačku spolujezdce vpředu elektricky.

K Superbu nyní můžete nově dostat parkovacího asistenta, který ve vylepšené verzi dostane Škodu Superb nejen do užší podélné mezery, ale i do příčné. Na palubě také může být systém monitorování slepého úhlu v zrcátkách, hlídání opuštění jízdního pruhu a další podobné systémy, které má třeba nová Octavia III.