Titulní obrázek

Chystá se u Škody velké SUV?

Škoda Citigo má za sebou premiéru, vůz na základě konceptu Mission L se pilně vyvíjí. Co bude u Škodovky dál? Třetí generace Škody Octavie přijde v roce 2013 a zvětší se - aby udělala prostor právě zmíněnému novému modelu. A právě na základě zvětšené Octavie by teoreticky mohlo vzniknout i SUV, jakýsi větší sourozenec Škody Yeti.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Vozy SUV se dobře prodávají, protože jsou zkrátka a dobře pořád v módě. "S modelem Yeti jsme poměrně úspěšní," říká Sholz. "Je ale možné postavit i menší SUV a také je možné postavit i větší, takže - proč ne?" Na každé nové SUV pohlížíme trochu s obavami, protože jsou to auta, která svou podstatou přitahují dva problematické jevy: zaprvé díky své velikosti snadno působí arogantně a zadruhé vinou své výšky často nemají zrovna nejlepší jízdní vlastnosti.

Ikdyž zrovna Škoda Yeti je důkaz, že vozy SUV jdou udělat i dobře: je zajímavá na pohled a jízdními vlastnostmi se dá srovnat s klasickými hatchbacky.