Titulní obrázek

Octavia Champion byla zdražena o deset tisíc

Mladoboleslavská automobilka Škoda nás vůbec nepotěšila. Bez jakéhokoliv varování zvýšila plošně ceny utajované limitované edice Octavia Champion. Velmi vhodně vybavený model se nyní prodává od 329 900 Kč s motory 1.4 TSI a 1.6 LPG a od 349 900 Kč s motorem 2.0 TDI/81 kW.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Začátkem května vydala automobilka tiskovou zprávu, kde Octavii Champion představila. Chtěla tak vyplnit období mezi Octavií Tour, která už se přestala vyrábět a podzimním příjezdem nové Škody Rapid. Octavia Champion s naftovým dvoulitrem, klimatizací a cenou od 339 900 Kč samozřejmě okamžitě vyvolala rozruch. Na chvíli se objevil na oficiálním webu automobilky ceník, který měl platit od 28. května, ale pak zmizel. Škoda přestala Octavii Champion veřejnosti komunikovat. U dealerů se přesto limitovaná série začala koncem května prodávat.

Původní oficiální zdůvodnění o nečekaném utajování znělo tak, že zvlášť naftových motorů je jen omezené množství a rychle se po nich zapráší, takže Škoda nechce zájemce o ně zklamat. Jenže nyní, v polovině srpna, se Octavia Champion prodává dál. A to i ve verzi s turbodieselem. Aut je dostatek, jen se cena zvýšila o deset tisíc.

Škoda Auto však nechce devalvovat cenu modelu Octavia před uvedením nové generace, která se by se měla představit ještě letos. Zároveň si ale potřebuje udržet příznivá prodejní čísla. Po zdražení o deset tisíc stojí nejlevnější Octavia Champion Prima s klimatizací a motory 1.4 TSI (benzinový turbomotor) a 1.6 LPG (benzinový motor upravený i na spalování plynu propan-butan) 329 900 Kč. Naftová verze 2.0 TDI přijde na 349 900 Kč. Složení výbav se nezměnilo.