Titulní obrázek

MissionL v Indii: laciná Škoda se speciálním zadkem

Koncept MissionL představí Škoda příští týden na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Je blízký sériovému modelu, který dá vzniknout šesté modelové řadě. MissionL má Škodu k metě jeden a půl milionu prodaných aut v roce 2018. Tento nový laciný model má být usazen mezi Škodou Fabia a Škoda Octavia.

Kompaktní vůz projde pro každý z těchto regionů specifickými modifikacemi. Na většině trhů bude mít liftbackovou výklopnou záď, stejně jako octavia. Například pro Indii je ale připravená speciální varianta sedan, tedy s menším víkem kufru a klasickým tříprostorovým členěním karoserie.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Automobilka se nadechuje k velkému rozmachu, chystá nové modely, chce posílit na trzích a investuje do výrobních kapacit. Od poloviny roku 2013 se bude Škoda Yeti pro místní trh vyrábět také v Číně - je připravena prodloužená verze. Od roku 2013 zde bude ve spolupráci se Shanghai Volkswagen vyrábět i nový kompaktní model.

V letošním roce pak v Indii odstartuje výroba zcela nového kompaktního sedanu vycházející z verze sedan Volkswagenu Polo, tento model by měl podle neoficiálních informací dostat jméno Lauretta.