Titulní obrázek

Jak je Superb spolehlivý?

Zájemci o vozy značky Škoda Auto nalezli ve statistice poruchovosti TÜV informace o modelech Felicia, Škoda Fabia, Octavia a poprvé i Roomster. Ten figuruje pouze mezi nejmladšími vozy ve stáří 2-3 roky a to mezi podprůměrně spolehlivými na 81. místě ze 128 hodnocených. Tohoto výsledku dosáhl s průměrem 5,9 % vážných závad.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

V tabulkách chyběl model Škoda Superb, kterého se v loňském roce nedostavil k technické prohlídce předepsaný minimální počet kusů. K zařazení do statistik je totiž předepsáno minimum 10 000 vozidel od daného modelu. Výsledky Škoda Suberp tedy musíme hodnotit s přihlédnutím k tomu, že nebyl splněn tento minimální počet.

V hodnocení 4-5 let starých vozidel se Škoda Superb řadí na 56. pozici za 9,58 % závad. To je průměrný výsledek. Výsledky máme ještě pro kategorii automobilů ve stáří 6-7 let. Zde se Škoda Superb blýskla výsledkem 11,44 % vážných poruch. To znamená již 17. místo, a Suberb tak najdeme mezi nejspolehlivějšími automobily.

Konkrétně za Volkswagenem Golf a před Audi A3 či Fordem Fiesta. Průměr této věkové skupiny přitom činí 16,7 % poruch. Zajímavé je, že příbuzný Volkswagen Passat je v tabulce až na 40. pozici se 14,9 % závad.

Technici TÜV nejčastěji Škodě Superb vytýkají účinnost brzd, stav brzdových hadic, řízení a světel. Právě světla jsou nejčastějším problémem obecně všech vozů (bez rozdílu značek) přijíždějících ke kontrole. Je to zarážející, protože právě světla si řidič dokáže zkontrolovat sám.