Titulní obrázek

Mladoboleslavská Škoda se nezastaví ani mezi vánočními svátky

Čeho se zaměstnanci závodu Škoda Auto báli přišlo. 27. a 28. prosince budou muset jít do práce. Automobilka tak naruší tradiční odstávku mezi vánočními svátky a koncem roku. Svátky klidu tak bude mít narušeno tisíce zaměstnanců. Mladoboleslavská Škoda však nabízí jistou satisfakci, každý zaměstnanec dostane mimořádnou prémii 600 korun za každou směnu.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Na tomto rozhodnutí se dohodlo vedení firmy s odboráři. "Nevyrobila by se auta, o která je na trzích zájem," vysvětlil šéf odborů Jaroslav Povšík. Opatření se týká jen výroby octavií, rapidů a seatů, do práce půjde jen ze Škody zhruba pět tisíc lidí.

Odboráři nakonec na firmě vymohli mimořádnou prémii 600 korun za každou směnu, na kterou přijdou. Tu by měli dostat i pracovníci z agentur. Firma výrobu mezi svátky potvrdila.

Podle Povšíka bude výroba mezi svátky znamenat problém hlavně pro zahraniční zaměstnance, kteří se musí někdy dostat zpět do Mladé Boleslavi 26. prosince, kdy však řada vlaků a autobusů nejezdí. Noční směna začíná 26. prosince v deset hodin večer.