Titulní obrázek

Frankfurtský autosalon nabídne devět desítek světových premiér

Autosalon ve Frankfurtu je nejdůležitější podzimní automobilovou výstavou. Po roce střídá s pařížským autosalonem. Letos nabídne návštěvníkům celkem devět desítek novinek světového kalibru. Mimo jiné představí i novou řadu Škody Auto nebo novou generaci vozů Hyundai z Nošovic.

Mezinárodní autosalon v německém Frankfurtu příští týden nabídne 89 světových premiér, z toho polovinu zajistí domácí automobilky. Dále mimo jiné představí novou řadu Škody Auto nebo novou generaci vozů Hyundai z moravských Nošovic.

Škoda již oznámila, že představovaný koncept kompaktního liftbacku MissionL se bez větších úprav dostane i do výroby. Levný vůz menší než Octavia se má vyrábět v Česku, Číně a Indii, kde se dočká také speciálního provedení sedan.

Tahákem expozice Hyundai má být nová generace modelu i30, který tvoří stěžejní část výrobního programu v českém závodě automobilky. Auto nižší střední třídy navržené v Evropě pro evropské zákazníky se má v Nošovicích začít vyrábět na začátku příštího roku.

Největším lákadlem na stánku Volkswagenu by měl být mini vůz Up!, který bude vyrábět bratislavský závod automobilky. Na stejné platformě bude i sesterský model Škody, který chce automobilka představit během podzimu a začít prodávat ještě do konce roku. VW ve světové premiéře předvede i koncept jednomístného městského elektromobilu NILS.

Prémiová značka Audi ukáže nové modely sportovní řady S včetně nové S6, koncept A2 nebo hybridní A8, BMW bude kontrovat modelem M5 a vedle toho představí kupé šestkové řady nebo koncepty elektromobilů i3 a i8. Mercedes předvede nové generace modelů B a M a vedle toho například i SLS AMG Roadster. U Porsche se očekává nová 911 Carrera a také Panamera Diesel

Opel na autosalonu poprvé předvede cela nový model Astra GTC, novou Zafiru Tourer, nové Combo a unikátní experimentální automobil. Poprvé bude také k vidění elektromobil Ampera ve své produkční podobě. Japonská Toyota přichystala světovou premiéru nového Avensisu a novou rodinu vozů Prius. V evropské premiéře se představí nový Hilux. Návštěvníci zde také poprvé spatří třídveřovou variantu nedávno uvedeného modelu Yaris.

Automobilka Ford se pochlubí koncepční studií Evo, která má být předobrazem budoucích modelů značky. Další odtajněnou novinkou má být velkoprostorový B-Max. Peugeot ukáže koncept velkého diesel-elektrického hybridu MPV pod označením HX1 nebo novou malou 208.

Jaguar slibuje produkční koncept Jaguar C-X16, Bentley pak kabriolet Azure. U Ferrari se očekává rovněž vůz se skládací střechou v podobě modelu 458 Spider. Mezi supersporty zamířila i korejská Kia svým konceptem RWD sedan. Vedle stánků jednotlivých značek se bude elektromobilům věnovat celá jedna hala. Zastoupeny v ní budou například značky Daimler, Opel, Chevrolet, German E-Cars, Renault, Mitsubishi nebo Peugeot.

Pro veřejnost se brány autosalonu otevřou 15. září, kdy by jej měla oficiálně zahájit německá kancléřka Angela Merkelová.