Titulní obrázek

Půlmilion vozů Škoda vyjelo v Číně

Shanghai Volkswagen, partnerský závod automobilky Škoda, který se stará o produkci vozů Škoda Auto pro čínský trh, vyrobil již  500.000 vozů této značky. Od poloviny roku 2007 vyrábí tento závod různé modely české automobilky pro rychle rostoucí čínský trh. Vstup na trh v tomtéž roce odstartoval úspěšný rozvoj značky. S více než 180.000 prodanými vozy byla Čína v uplynulém roce poprvé největším odbytištěm.

Největší růst bude vedle Evropy zřejmě vyplývat z nově industrializovaných zemí. Čína je pro Škoda Auto nejdůležitějším růstovým trhem. Počet 500.000 vyrobených vozů dokazuje, jak solidní a silnou se naše základna stala za pouhé čtyři roky. Tuto základnu chce Škoda v těsné spolupráci s koncernem Volkswagen trvale posilovat prostřednictvím rozsáhlých investic do trhu a produktů.

Kompaktní SUV Škoda Yeti se od roku 2013 bude také vyrábět i v Číně. Mělo by se jednat o nové provedení s prodlouženou karoserií. Současně má na tomto trhu podstatně vzrůst počet prodejců ze 300 na více než 600. Prvním modelem automobilky, vyráběným v Číně, se v polovině roku 2007 stala Octavia. Koncem roku 2007 se jako druhý model představil vůz Fabia. Od roku 2009 vyrábí Shanghai Volkswagen jako třetí model pro čínský trh vlajkovou loď značky - Superb.